Horisontaalne puitaed

Horisontaalne puitaed on vähelevinud, kuid see eest väga omanäoline ning sobitub tihtipeale ümbruskonnaga isegi paremini kui vertikaalne puitaed. Lisamaks laudise posti mõlemale poolele ning omakorda lipi vahesid muutes, on võimalik saavutada uskumatuid tulemusi. Lisaks tavapärastele omadustele, nagu näiteks privaatsuse tagamine, on võimalik horisontaalset puitaeda kasutada ka ronitaimede redelina.

Horisontaalse puitaia puhul on paigaldusel mitu võimalust, kas kinnitada lipp otse posti külge või lisada posti kõrvale nn vertikaalne põõn ning horisontaalne laudis omakorda selle külge. Lisaks on soovituslik paigaldada kahe posti vahele lippide külge vertikaalne lisapõõn. Seda ennekõike, kui on tegemist aiaga, kus laudis asub mõlemal pool posti. Aiaga, kus vaid ühel pool posti lipp, võib lisapõõn jääda silma riivama.

Postid on üldjuhul metallist 60x60mm, kuid vastavalt aia kõrgusele erinevate seinapaksustega. Vastavalt 1,5mm, 2mm, 3mm ning loomulikult saab valida posti viimistlust. Viimistlusena on valida tsingitud, värvitud või tsingitud ja värvitud välispinna vahel. Kõige parem variant on kombinatsioonis tsingitud ja värvitud. Kokkuhoidlikuma tellija jaoks soovitaksime vähemalt tsingitud viimistluse, sest see tagab postile kaitse ka seestpoolt.